Filters and sort order
17 Items
available
Athena Bloom A + B 946 ml, 3,79 L
from
25,13 €
available
Athena PK 946 ml, 3,79 L
from
15,88 €
available
Athena Pro Bloom 4,54 kg
79,75 €
17,57 € per 1 kg
available
Athena Grow A + B 946 ml, 3,79 L
from
23,45 €
available
Athena Pro Core 4,54 kg
79,75 €
17,57 € per 1 kg
available
Athena Pro Fade 946 ml, 3,79 L
from
15,88 €
available
Athena Pro Grow 4,54 kg
79,75 €
17,57 € per 1 kg
available
Athena Balance 946 ml
15,88 €
16,79 € per 1 l
available
Athena Blended Line Starter Set
83,95 €
88,74 € per 1 l
available
Athena CaMg 946 ml, 3,79 L
from
15,88 €
available
Athena Cleanse 946 ml
20,92 €
22,12 € per 1 l
available
Athena IPW Integrated Plant Wash 946 ml
54,54 €
57,65 € per 1 l
available
Athena Pro Balance 4,54 kg
79,75 €
17,57 € per 1 kg
available
Athena Pro Mix Kit 3-in-1 with 9,46 L each
193,19 €
free shipping
available
Athena Roots Culture Media 10 x 125ml
-10%
36,05 €
28,84 € per 1 l
available
Athena Shoots Culture Media 10 x 125ml
-10%
36,05 €
28,84 € per 1 l
Athena Ag – Professional fertilisers and specialised products for indoor and commercial cultivation
Welcome to the Athena Ag category – here you will find highly professional nutrients, boosters and speciality products that have been specially developed for indoor cultivation, hydroponics and commercial plant cultivation. Athena Ag was founded in Los Angeles, California, and has set itself the task of reducing complexity – so that you can concentrate fully on optimising yield and quality.
Why Athena Ag?
- Developed for professionals and serious growers – with a focus on efficiency, cost optimisation and consistent quality.
- Products for every stage of growth: from root and tissue culture to growth and flowering to post-harvest processing.
- Comprehensive support: technical data, feeding plans, videos and a Grower Hub™ help with application.
This category is aimed at anyone who works indoors, under controlled conditions or in hydro/aeroponics – from hobby gardeners to professional operations. Whether in a small cell or a large facility, Athena products deliver targeted Performance.