Choose your country of delivery to see prices and products for your location.

Skip to consent manager Skip to main content Skip to search Skip to category navigation Skip to footer
free shipping within EU from 99 € 19 years experience Free shipping within EU from 99 € Fast and discrete delivery worldwide + 2900 products
Deutsch Français Nederlands Italiano Español Svenska Dansk
Growland Homepage
Trustpilot
Log in
Forgot password?

New to our online shop? Register now!
0
Basket

There are no items in the basket.

Proceed to checkout Go to basket
Menu
  • Complete Grow Kits
    • Complete Grow Tent Configurator
    • Complete LED Grow Kits
    • Complete Grow Tent Kits HPS
    • Dry Box Kits
  • Ventilation & Air Control
    • Extraction Kits
    • Activated carbon filter
    • Fans
    • Ventilation Ducting
    • Temperature & Humidity
    • Odour Neutraliser
    • Ducting Connectors
    • Ventilation Accessories
  • Grow Lights
    • LED Grow Lights
    • Lighting for Propagation
    • Grow Lighting Kits
    • HPS Lighting
    • Lighting Accessories
  • Grow Tents
    • HOMEbox
    • Secret Jardin
    • AC Infinity
    • Grow Tent Accessories
  • Nutrients
    • Nutrients
    • Nutrients Kits
    • Plant Protection
    • Nutrient & pH Control
  • Growing Media
    • Soil
    • Living Soil
    • Coco
    • Clay Pebbles & Perlite
    • Propagation Media
    • Rockwool
  • Pots & Trays
    • Pots
    • Planting Trays
    • Saucers
    • Propagators
  • Irrigation
    • Irrigation Kits
    • Autopot
    • Blumat
    • Hydroponic Systems
    • Pumps
    • PE hose Irrigation
    • Irrigation Accessories
  • Grow Accessories
    • Controllers & Sensors
    • Propagation
    • Scissors & Trimmer
    • Plant Support
    • Harvesting
    • Sheeting
    • Growland Essentials
  • Sale
  1. Homepage
  2. /
  3. Items by T.A. Terra Aquatica

T.A. Terra Aquatica

Filters and sort order
35 Items

Filter by
  • available 33 Items found
Size
  • 1 L 20 Items found
  • 10 L 10 Items found
  • 250 ml 2 Items found
  • 5 L 19 Items found
  • 500 ml 13 Items found
  • 60 ml 2 Items found
Additives
  • Booster 1 Items found
  • Enzyme 3 Items found
  • Ph Regulator 5 Items found
  • Plant additives 4 Items found
Phase
  • Final flowering 1 Items found
  • Flowering 13 Items found
  • Grow 15 Items found
  • Universal 3 Items found
Composition
  • mineral 12 Items found
  • organic 14 Items found
Medium
  • Aqua 8 Items found
  • Soil 30 Items found
  • Hydro 30 Items found
  • Coco 29 Items found
Price range
  • 0,00 € - 20,00 € 30 Items found
  • 20,00 € - 40,00 € 2 Items found
  • 40,00 € - 60,00 € 1 Items found
  • 60,00 € - 80,00 € 1 Items found
  • 80,00 € - 100,00 € 1 Items found
Sort order
  • Standard
  • Item name from A to Z
  • Item name from Z to A
  • Price in ascending order
  • Price in descending order
  • Newest first
  • Bestsellers
  • Reviews
Terra Aquatica Seaweed 100% pure seaweed extract 500ml,...
Terra Aquatica Seaweed 100% pure seaweed extract 500ml,...
available
Terra Aquatica Seaweed 100% pure seaweed extract 500ml, 1L, 5L
5/5
from 12,52 €
Terra Aquatica Pro Bloom Flowering Activator 60ml, 250ml,...
Terra Aquatica Pro Bloom Flowering Activator 60ml, 250ml,...
available
Terra Aquatica Pro Bloom Flowering Activator 60ml, 250ml, 500ml, 1L
from 18,40 €
Terra Aquatica pH- Down Regulator 500ml
available
Terra Aquatica pH- Down Regulator 500ml
8,32 €
16,64 € per 1 l
T.A. Terra Aquatica CultiMate L 45L (Aquafarm)
T.A. Terra Aquatica CultiMate L 45L (Aquafarm)
available
T.A. Terra Aquatica CultiMate L 45L (Aquafarm)
79,75 €
T.A. Terra Aquatica CultiMate S 15L (Waterfarm)
T.A. Terra Aquatica CultiMate S 15L (Waterfarm)
available
T.A. Terra Aquatica CultiMate S 15L (Waterfarm)
54,58 €
Terra Aquatica Humic (Diamond Black) 500ml, 1L, 5L
Terra Aquatica Humic (Diamond Black) 500ml, 1L, 5L
available
Terra Aquatica Humic (Diamond Black) 500ml, 1L, 5L
from 13,36 €
Terra Aquatica NovaMax Bloom 1L, 5L (FloraNova)
Terra Aquatica NovaMax Bloom 1L, 5L (FloraNova)
available
Terra Aquatica NovaMax Bloom 1L, 5L (FloraNova)
5/5
from 16,72 €
Terra Aquatica Urtimax Nettle Brew 500ml, 1L, 5L
Terra Aquatica Urtimax Nettle Brew 500ml, 1L, 5L
available
Terra Aquatica Urtimax Nettle Brew 500ml, 1L, 5L
from 10,84 €
T.A. Terra Aquatica CultiMate Aero 45L
T.A. Terra Aquatica CultiMate Aero 45L
not available
T.A. Terra Aquatica CultiMate Aero 45L
91,60 €
Terra Aquatica NovaMax Grow 1L, 5L (FloraNova)
Terra Aquatica NovaMax Grow 1L, 5L (FloraNova)
available
Terra Aquatica NovaMax Grow 1L, 5L (FloraNova)
5/5
from 16,72 €
Terra Aquatica Pro Organic Bloom (GO Thrive) 1L, 5L
Terra Aquatica Pro Organic Bloom (GO Thrive) 1L, 5L
available
Terra Aquatica Pro Organic Bloom (GO Thrive) 1L, 5L
from 12,52 €
Terra Aquatica Protect Immune System Activator 60ml
available
Terra Aquatica Protect Immune System Activator 60ml
16,72 €
278,71 € per 1 l
Terra Aquatica pH+ Up Regulator 500ml
available
Terra Aquatica pH+ Up Regulator 500ml
7,48 €
14,96 € per 1 l
Terra Aquatica Pro Organic Grow (GO Thrive) 1L, 5L
Terra Aquatica Pro Organic Grow (GO Thrive) 1L, 5L
available
Terra Aquatica Pro Organic Grow (GO Thrive) 1L, 5L
from 12,52 €
Terra Aquatica Organic DryPart Grow 800 g
available
Terra Aquatica Organic DryPart Grow 800 g
20,92 €
-24%

15,88 €
19,85 € per 1 kg
  • «
  • 1
  • 2

  • 1
  • 2
Growland Kanne
You don't want to miss anything!
Sign up for the newsletter & receive great offers. You can unsubscribe at any time. Subscribe
You don't want to miss anything!
Sign up for the newsletter & receive great offers. You can unsubscribe at any time.

Please see our Privacy Policy

Growland
  • All prices incl. legal VAT, plus shipping, more information you find under Delivery and shipping costs
  • © growland.biz
Service
  • About us
  • Contact
  • Shipping & Returns
  • Payment Methods
  • Affiliate
Withdraw contract
Legal information
  • Imprint
  • Conditions of Use
  • Privacy Notice
  • Right of Withdrawal
  • Cookies
Payment method
  • Vorkasse Überweisung
  • Creditcard
  • Apple Pay
  • PayPal
  • iDEAL
  • Bancontact
  • Klarna
Shipping methods
  • DHL
  • DPD
Loading ...
How we use cookies and other data

By selecting "Accept all", you give us permission to use the following services on our website: Strictly necessary cookies, YouTube, Vimeo, ReCaptcha, Doofinder, Brevo, Analytics via Google Tag Manager. You can change the settings at any time (fingerprint icon in the bottom left corner). For further details, please see Individual configuration and our Privacy notice.

Imprint | Privacy Notice
Data privacy settings

The settings you specify here are stored in the "local storage" of your device. The settings will be remembered for the next time you visit our online shop. You can change these settings at any time (fingerprint icon in the bottom left corner).

For more information on cookie lifetime and required essential cookies, please see the Privacy notice.

Imprint | Privacy Notice

Strictly necessary cookies are those that enable the basic functions of a website. Without them, the website will not work properly.


Further information

To view YouTube contents on this website, you need to consent to the transfer of data and storage of third-party cookies by YouTube (Google).This allows us to improve your user experience and to make our website better and more interesting.Without your consent, no data will be transferred to YouTube. However, you will also not be able to use the YouTube services on this website.

Description:

Embedding videos

Processing company:

Google Inc.

Terms of use: https://policies.google.com/privacy?hl=en

Further information

To view Vimeo contents on this website, you need to consent to the transfer of data and storage of third-party cookies by Vimeo..This allows us to improve your user experience and to make our website better and more interesting.Without your consent, no data will be transferred to Vimeo. However, you will also not be able to use the Vimdeo services on this website.

Description:

Embedding videos

Processing company:

Vimeo

Terms of use: https://vimeo.com/privacy

Further information

To submit forms on this page, you need to consent to the transfer of data and storage of third-party cookies by Google. With your consent, reCAPTCHA, a Google service to avoid spam messages via contact forms, will be embedded. This service allows us to provide our customers with a safe way to contact us via online forms. At the same time, the service prevents spam bots from compromising our services. After you gave your permission, you might be asked to answer a security prompt to send the form. If you do not consent, unfortunately you cannot use the form. Please contact us in a different way.

Description:

Stopping spam bots

Processing company:

Google Inc.

Terms of use: https://policies.google.com/privacy

Further information

To send data to Doofinder, you need to consent to the transfer of data and storage of third-party cookies by Doofinder.. This allows us to improve your user experience and to make our website better and more interesting.

Description:

Doofinder Conversion-Tracking

Processing company:

DooFinder S.L.

Terms of use: https://www.doofinder.com/de/privacy-policy

Further information

To send data to Brevo, you need to consent to the transfer of data and storage of third-party cookies by Brevo. This allows us to improve your user experience and to make our website better and more interesting.

Description:

Brevo Automation Tracking

Processing company:

sendinblue

Terms of use: https://sendinblue.com/legal/privacypolicy/

Further information

Um Trackingdienste zu entsperren, ist Ihre Zustimmung zur Datenweitergabe und Speicherung von Drittanbieter-Cookies des Anbieters Google erforderlich. Dies erlaubt uns, unser Angebot sowie das Nutzererlebnis für Sie zu verbessern und interessanter auszugestalten. Ohne Ihre Zustimmung findet keine Datenweitergabe an Google statt, jedoch können die Funktionen von Google dann auch nicht auf dieser Seite verwendet werden.

Description:

Trackingsdienste zur Verbesserung der Shopqualität

Processing company:

Google Inc.

Terms of use: https://www.google.com/privacy

Data privacy settings

Would you like to see these contents? Activate the desired contents for one session only or allow the website to remember these settings. Once you have given your consent, the third-party data can be loaded. For this, third-party cookies might be stored on your device. You can change these settings at any time (fingerprint icon in the bottom left corner). For further details, please see the Privacy notice.

Further information {{headline}} {{description}}