Filters and sort order
24 Items
available
CANNA pH- PRO Bloom 59% Phosphoric Acid 1L
5/5
12,52 €
12,52 € per 1 l
available
CANNA pH- Organic Acid 1 L
8,36 €
8,36 € per 1 l
available
Advanced Hydroponics pH+ Up 1 L
12,56 €
12,56 € per l
available
CANNA pH+ Adjuster 1 L
8,36 €
8,36 € per 1 l
available
Plagron pH- Regulator 500ml
10,00 €
20,00 € per 1 l
available
Terra Aquatica pH- Down Regulator 500ml
8,32 €
16,64 € per 1 l
available
Plagron ph+ Regulator 500ml
7,48 €
14,96 € per 1 l
available
Terra Aquatica pH+ Up Regulator 500ml
7,48 €
14,96 € per 1 l
available
Plagron Lemon Kick organic pH regulator 500 ml
7,52 €
15,04 € per 1 l
The PH value plays an important role for plants. Only a verified nutrition solution gets excellent results. A distinction is drawn between the PH value for blooming phase and growth phase.